Zola Jesus. Koncerts Hanzas peronā
Lai apskatītu mājaslapas saturu, lūdzam izmantot citu interneta pārlūku.
Iesakām izvēlēties Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge vai Safari.
Oktobris, 2023
1
Un atkal Pifs… Iestudējuma jubileja Hanzas peronā
Un atkal Pifs… Iestudējuma jubileja Hanzas peronā
2
3
4
5
6
Skaņu Mežs 2023
7
Skaņu Mežs 2023
8
Skaņu Mežs 2023
9
10
11
12
13
14
RIGA IFF uz Perona. Kino mūzikas nakts Hanzas peronā
Ieeja no: 20:00
Cena: no 20 eur
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
Moderat. Koncerts Hanzas peronā
Ieeja no: 19.00
28
29
30
31
me two / Sava kliķe. Dejas izrāde Hanzas peronā
Ieeja no: 18.00
Cena: 16 eur
Zola Jesus. Koncerts Hanzas peronā

Par koncertu

Svētdien, 24. septembrī, Rīgā, kultūras telpā “Hanzas perons” muzicēs amerikāņu dziesminiece, avangarda un tumsnējās popmūzikas māksliniece Zola Jesus.

Nika Roza Danilova, kuras dzimtas saknes rodamas Krievijā, Ukrainā, Vācijā un Slovēnijā, ar skatuves vārdu Zola Jesus pazīstama jau teju piecpadsmit gadus. Klasiskās operdziedāšanas pieredze apvienojumā ar trokšņainu, tumsnēju un melodramatisku popmūziku, ko kāds, iespējams, dēvēs arī par “avangardisku”, ātri vien pēc pirmo singlu klajā nākšanas pievērsa māksliniecei ne tikai plašu klausītāju, bet arī kolēģu uzmanību. Debijas albumā ieklausījās Karina Elizabete Dreijere (Karin Elisabeth Dreijer) un uzaicināja Zola Jesus par ‘Fever Ray’ Eiropas turnejas īpašo viešņu. Tāpat arī britu apvienība ‘The xx’. Savukārt ‘M83’, ‘Orbital’ un citi vēlējušies dzirdēt savos studijas ierakstos Nikas neatkārtojamo balsi.

“Tomēr ir balss, kas spēj caursist realitāti un sašķelt gabalos ieradumu, atsedzot kailus īsta pieredzējuma nervu galus. Zola Jesus balss ir tieši tāda. Kad to izdzirdi, sajūties kā aizsaukts uz vietu, kas eksistē tevī pašā, bet iepriekš bijusi apzinātībai nepieejama. Šī vieta ir tikusi aprakta, jo tajā mājo sāpes. Zola Jesus jaunākais studijas albums ‘Arkhon’ meklē un atrod veidus kā atbrīvoties no šīm iestigušajām un sastingušajām sāpēm,” par mākslinieces sniegumu minētajā ierakstā, kas klajā nāca pagājušogad, rakstījis kāds kritiķis.

Mūziķe jau vairākus gadus ir atgriezusies Viskonsinas štatā, uz kurieni bērnībā tik ļoti nav gribējusi pārcelties no saulainās Fīniksas. Kā atzīst pati, mežā, pašas celtā mājiņā viņa šobrīd jūtas vislabāk. Tur tapis gan Zola Jesus iepriekšējais, tumšākais un, iespējams, personīgākais albums ‘Okovi’, gan, izolācijā pārlaižot pandēmiju, jau pieminētais ‘Arkhon’. Iespējams, tā tiešām bija kovidlaika iedvesmota vēlme apkārt valdošo negatīvo un baiļpilno enerģiju virzīt gaismas virzienā, pavadot laiku vienai ar savām klavierēm. Rezultātā tapa četru hipnotizējošu performanču apkopojums koncertierakstā ‘Alive in Cappadocia’, kas uzņemts divtūkstoš gadus senā kapelā. Iedvesmojošā vieta, tās akustika, Zola Jesus viena pie klavierēm, bez kādas ārišķības un liekiem rotājumiem, un tam pāri viņas balss – šo sajūtu, atmosfēru, ciešu klausītāju klātbūtni īpašos intīmos koncertos māksliniece grib piedzīvot šoruden Eiropā, turnejai sākoties Rīgā, “Hanzas peronā”.

Biļetes uz Zola Jesus koncertu 24. septembrī “Hanzas peronā” nopērkamas “Biļešu Paradīzes” tirdzniecības tīklā. Pirmās 50 biļetes pieejamas par īpašu cenu – 25.00 EUR. Koncertam tuvojoties, biļešu cena pieaugs. Pārdošanā ierobežots skaits nenumurētu sēdvietu.