Tagadne (Time Present)
Lai apskatītu mājaslapas saturu, lūdzam izmantot citu interneta pārlūku.
Iesakām izvēlēties Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge vai Safari.
Marts, 2024
1
Slēgts pasākums
2
Riga Wine & Champagne 2024
Ieeja no: 17:00
Cena: no 89 eur
3
4
5
6
7
8
Sō Percussion & Caroline Shaw. Koncerts Hanzas peronā
Ieeja no: 18:00
Cena: no 30 eur
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Dejas izrāde "Cikls". Studija "Buras" Hanzas peronā
Ieeja no: 15:00
Cena: no 20 eur
Dejas izrāde "Cikls". Studija "Buras" Hanzas peronā
Ieeja no: 12:00
Cena: no 20 eur
18
19
20
21
22
23
24
Bohren & Der Club of Gore. Koncerts Hanzas peronā
Ieeja no: 16:30
Cena: no 25 eur
25
26
27
28
Piano Day. Klavieru diena Hanzas peronā
Ieeja no: 18:00
Cena: no 25 eur
29
30
31
Tagadne (Time Present)

Par pasākumu

Tikai 14. un 15. augustā divas ekskluzīvas izrādes piedzīvos jaundarbs – laikmetīga kameropera “Tagadne (Time Present)”, ko radījuši vizuālie mākslinieki Krista un Reinis Dzudzilo kopā ar komponistu Kristu Auznieku, un tas apliecina visu iesaistīto un starptautiski atzīto mākslinieku ticību vizuālās mākslas un mūzikas augstvērtīgai saplūšanai.

Iestudējums “Tagadne (Time Present)” atklājas četrās ainās, mērojot ceļu no klusuma līdz operas dzimšanai. “Jaunā darba centrā ir doma par laiku un tā vienlaicīgumu,” saka Dzudzilo. “Par laika izplešanos uz abām pusēm, ietiecoties vienlīdzdziļi nākotnē un pagātnē. Par visa vienotību un cilvēku kā mūžīgo ceļinieku, kurš meklē apskaidrību, ietverot gaidīšanu kā nozīmīgu ceļa sastāvdaļu.”

Laikmetīgā kameropera radusies Krista Auznieka Lielo mūzikas balvu ieguvušās kompozīcijas “Uguns un Roze” ietekmē. Arī minētā kompozīcija kļuvusi par daļu no “Tagadne (Time Present)”, taču jaunā iestudējuma kulminācija ir Auznieka jaundarbs “Ir Viens”, kuru pirmatskaņo kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” diriģenta Normunda Šnē vadībā kopā ar solistu, kontratenoru Jāni Šipkēvicu, kurš zināms arī kā grupas “Instrumenti” dalībnieks.
Dzudzilo pāra un Krista Auznieka kopdarbs top sadarbībā ar kustību mākslinieci Elīnu Gediņu un performatoriem – Rūdolfu Gediņu un Ģirtu Bisenieku, kā arī gaismu mākslinieku Oskaru Pauliņu un video operatoru Tomu Zeļģi.

Krists Auznieks ir viens no nozīmīgākajiem un pasaulē atzītākajiem latviešu jaunajiem komponistiem, kurš saņēmis daudzus starptautiskus apbalvojumus un jaundarbu pasūtījumus. Auznieka kvintets “Piano” laikrakstā “The New York Times” savulaik pasludināts par vienu no nedēļas labākajiem klasiskās mūzikas mirkļiem. Viņa mūzika atskaņota uz ievērojamām pasaules skatuvēm – Kenedija centrā Vašingtonā, Volta Disneja koncertzālē Losandželosā, Dānijas Karaliskajā teātrī Kopenhāgenā, Amsterdamas “Muziekgebouw” un Linkolna centrā Ņujorkā.

Šī gada Purvīša balvas finālisti Krista un Reinis Dzudzilo ir radošs tandēms, kas aktīvi darbojas vizuālajā mākslā, teātrī un operā. Par savu darbību abi saņēmuši gan starptautisku, gan lokālu atzinību. 2017. gada Starptautiskajam Jaunā teātra festivālam “Homo Novus” Dzudzilo izveidoja savu vizuālā un muzikālā teātra debijas izrādi “Patētiskā. Par redzamo valodu”, bet 2020. gadā radīja koncertu-performanci “Viens” Ventspils koncertzālē “Latvija”, saņemot vairākas atzinības, tajā skaitā nomināciju Lielajai mūzikas balvai par radošu, drosmīgu un inovatīvu māksliniecisko darbību.

Jauniestudējums “Tagadne (Time Present)” top laikmetīgu skatuves mākslas notikumu sērijas “Pārmija” ietvaros.

Informācija apmeklētājiem

Pasākumus būs ļauts apmeklēt pret Covid-19 vakcinētiem vai šo slimību pēdējā pusgada laikā pārslimojušiem skatītājiem, kuri varēs uzrādīt izdrukātu vai viedierīcē saglabātu Covid-19 sertifikātu.

Izrāde 14.08.2021.

Ieeja no 18.00
Izrādes sākums 19.00

Izrādes 15.08.2021.

Pirmā izrāde:
Ieeja no 14.00
Izrādes sākums 15.00

Otrā izrāde:
Ieeja no 18.00
Izrādes sākums 19.00

Sociālie mediji

Facebook