Riga Fashion Week
Lai apskatītu mājaslapas saturu, lūdzam izmantot citu interneta pārlūku.
Iesakām izvēlēties Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge vai Safari.
Oktobris, 2023
1
Un atkal Pifs… Iestudējuma jubileja Hanzas peronā
Un atkal Pifs… Iestudējuma jubileja Hanzas peronā
2
3
4
5
6
Skaņu Mežs 2023
7
Skaņu Mežs 2023
8
Skaņu Mežs 2023
9
10
11
12
13
14
RIGA IFF uz Perona. Kino mūzikas nakts Hanzas peronā
Ieeja no: 20:00
Cena: no 20 eur
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
Moderat. Koncerts Hanzas peronā
Ieeja no: 19.00
28
29
30
31
me two / Sava kliķe. Dejas izrāde Hanzas peronā
Ieeja no: 18.00
Cena: 16 eur
Riga Fashion Week

Par pasākumu

Riga Fashion Week 35. gadadiena — kurss uz ilgtspējīgu attīstību.

Modes industrija visā pasaulē vairs nevar ignorēt tās negatīvo ietekmi uz planētu. Ņemot vērā šo faktu, #RigaFashionWeek rīkotājs - Baltijas Modes federācija par vadmotīvu 35. Rīgas modes nedēļai, kas norisināsies no 7. līdz 11. oktobrim, ir izvēlējusies ilgtspēju.


RFW modes skašu maratons sāksies ar Latvijas zīmolu QooQoo, One Wolf un H&M ilgtspējīgas modes prezentāciju Grand Hotel Kempinski Riga greznajā interjerā. Turpat savas kolekcijas prezentēs sezonas debitanti — poļu zīmols Szczygiel- un vietējais zīmols Unattached (dizainere — Una Pūpola), kā arī pirmo reizi norisināsies Hot Couture vakarkleitu skate, ko piedāvā Volga Vintage. Tajā pašā dienā Moel Bosh telpās viesus uzņems Zugra Ignata — dizainere no Uzbekistānas, savukārt Anna Led (Latvija) vadīs savu prezentāciju franču kafejnīcas atmosfērā Berga Bazārā.

“Apzinīgumam apģērbu ražošanā ir jāsākas ar dizaineri, viņa redzējumu un dzīvesveidu. Tas galvenokārt ir darbs ar sevi, un tam seko dažādas secīgas darbības arī darbā – soli pa solim. Uz ekoloģiju vērstas iniciatīvas jaunajiem dizaineriem ir svarīgas, jo tā ir viena no kolonnām, uz kuru balstās visa modes industrija. 7. oktobra semināra ietvaros iedziļināšos šajā tematā sīkāk, un runāšu par materiālu un ražotnes izvēli no ekonomijas un efektivitātes viedokļa,” stāsta Anna Šīgela, zīmola Szczygiel- dizainere.

Šosezon bērnu mode tiek prezentēta starptautiskā formātā — aktuālās kolekcijas prezentēs lietuviešu zīmols Julija Dremiene un latviešu Paade Mode, Tiny Bunny, Rock and Mouse.

“Ideja radīt skaistu bērnu apģērbu radās tālajā 1999. gadā, kad apceļoju pasauli un iedvesmojos no ārzemju dizaineru zīmoliem. Man tas bija kā kaut kas no fantāzijas pasaules, jo Baltijā es neko tādu nebiju redzējusi. Līdz ar meitas piedzimšanu “puzle salikās” un sapratu, kas bērniem nepieciešams ne tikai skaistuma, bet arī komforta un daudzpusības ziņā. Katra kolekcija man vienmēr ir svētki,” stāsta Jūlija Dremiene.
Uz galvenās skatuves Hanzas Peronā savas kolekcijas skatītājiem piedāvās Selina Keer, Collected Story, Amoralle, Natalija Jansone, Iveta Vecmane, Nolo. Ārvalstu dalībnieku vidū ir Igaunijas zīmoli Diana Arno un Ivo Nikkolo.
Modes nedēļas ballītes norisināsies Digital Art House ar DJ von Kubitz’s (Latvija), mākslinieka Constantine (Ukraina) un Collab XXX.LV (Latvija) piedalīšanos, kā arī bārā A’Drop.


RFW oficiālais ilgtspējīgas attīstības partneris: Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA).