Pedro Eustāšs un Sinfonietta Rīga
Lai apskatītu mājaslapas saturu, lūdzam izmantot citu interneta pārlūku.
Iesakām izvēlēties Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge vai Safari.
Oktobris, 2023
1
Un atkal Pifs… Iestudējuma jubileja Hanzas peronā
Un atkal Pifs… Iestudējuma jubileja Hanzas peronā
2
3
4
5
6
Skaņu Mežs 2023
7
Skaņu Mežs 2023
8
Skaņu Mežs 2023
9
10
11
12
13
14
RIGA IFF uz Perona. Kino mūzikas nakts Hanzas peronā
Ieeja no: 20:00
Cena: no 20 eur
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
Moderat. Koncerts Hanzas peronā
Ieeja no: 19.00
28
29
30
31
me two / Sava kliķe. Dejas izrāde Hanzas peronā
Ieeja no: 18.00
Cena: 16 eur
Pedro Eustāšs un Sinfonietta Rīga

Koncerts "Nākotne mums seko"

4. februārī plkst. 19.30 norisināsies koncerts, kurā Sinfonietta Rīga un multi-instrumentālists Pedro Eustāšs diriģenta Normunda Šnē vadībā izpildīs Platona Buravicka jaundarbu ‘‘Nākotne mums seko’’. Koncerta otrajā daļā norisināsies improvizācija ar sintezatoriem un dažādiem pūšaminstrumentiem, kuru izpildīs Pedro Eustāšs, Platons Buravickis un Multilux. Koncertu organizē biedrība ''Artes Liberales''.

Koncerta viesis un vienlaikus galvenais varonis ir Venecuēlā dzimušais flautists Pedro Eustāšs, kurš šobrīd rezidē Kalifornijā, Amerikas Savienotajās Valstīs. Eustāšam piemīt unikāla, bagātīgi eklektiska muzikālā valoda, kas ir tiešs gan ilggadīgu pētījumu, gan vairāk nekā 40 gadu profesionālās pieredzes rezultāts, strādājot Eiropas klasiskās, džeza, pasaules mūzikas, kā arī populārās un elektroniskās mūzikas mākslas formās. Kā flautists Eustāšs savas profesionālās meistarības augšupeju sācis konservatorijās Francijā, pēcāk absolvējis džeza studijas Kalifornijas Mākslas institūtā. Mūziķa negurstošā interese par pasaules mūziku un pūšaminstrumentiem ir rezultējusies plašā pētnieciskajā darbā, kā arī vairāk nekā 600 dažādu instrumentu kolekcijā, no kuriem daļa ir paša Pedro veidoti. Pedro ir dažādu, tajā skaitā retu un tradicionālo, pūšamo instrumentu virtuozs, kura daiļrade ir plaši atzīta visā pasaulē, taču vēl ne reizi atskaņota Latvijā.

Eustāšs ir sadarbojies ar tādiem mūziķiem un apvienībām kā grupas ''Bītli'' dalībnieku seru Polu Makkartniju, filmu mūzikas komponistu Hansu Cimmeru, diriģentu Gustavo Dudamelu, komponistu Yanni, Losandželosas Filharmonisko orķestri, Simona Bolivāra simfonisko orķestri un citiem. Pedro Eustāšs ir galvenais pūšaminstrumentu daļu izpildītājs neskaitāmu filmu skaņu celiņiem, piemēram, ''Amerikāņu gangsteris'', ''Pirmsākums'', ''Spartaks'', ''Minhene'', ''Madagaskara'', ''Karalis Lauva'', ''Tumšais bruņinieks'', ''Tumšais bruņinieks atgriežas'', ''Indiana Džonss'' un citām, arī vienai no pasaulē populārakajām datorspēlēm - ''World Of Warcraft''. Viņš ir vairāku prestižu balvu ieguvējs, tajā skaitā arī divu Grammy balvu sertifikātu īpašnieks par dalību projektā ''Concert for George'' (2005) un Krisa Boti albumā ''Impressions'' (2013), tāpat arī ticis nominēts 2006. gada akadēmijas balvai ''Oskars'', savukārt 2007. gadā apbalvots ar Filmu un televīzijas mūzikas balvu (Film&TV Music Award) par labāko instrumentālo solo priekšnesumu filmā ''Karību jūras pirāti: Pasaules gals''.

4. februārī Hanzas peronā Eustāšs kopā ar Sinfoniettu Rīgu un Normundu Šnē izpildīs Platona Buravicka jaunradīto skaņdarbu ‘‘Nākotne mums seko’’, kas rakstīts kamerorķestrim un pikkolo, soprāna un alta flautām, kā arī armēņu dudukam un Indijas tradicionālajām flautām. Viendaļīgais skaņdarbs tiek dalīts vairākās fāzēs, kuras citu no citas atdalīs dažādu pasaules kultūras tradicionālo instrumentu lietojums. Skaņdarbs vēstīs par utopisku vīziju, kurā cilvēce ir pārvarējusi segregācijas krīzi, valstu robežas ir zudušas, un par laiku, kurā ikviens sabiedrības loceklis ir empātisks un vienam pret otru valdošie aizspriedumi ir zuduši. Buravicka skaņdarbu kopā ar Pedro Eustāšu izpildīs kamerorķestris Sinfonietta Rīga, kurš ir prestižās Grammy balvas laureāts, kā arī četrkārtīgs Lielās mūzikas balvas laureāts (pēdējo reizi 2019. gadā).

Platons Buravickis ir komponists, pianists un improvizators, kurš absolvējis Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmiju un strādā gan ar akadēmisko, gan elektronisko mūziku. Īpašu vietu viņa daiļradē aizņem arī eksperimentāla elektroakustiskā un ritmiskā mūzika un analogo sintezatoru lietojums. Buravicka mūzika skanējusi festivālos “Arēna”, “Dominante”, Survival Kit, “Latvijas Jaunās mūzikas dienas”, “Skaņu mežs”, Positivus, “Komēta” un citur. Platons Buravickis ir viens no aktīvākajiem un progresīvakajiem Latvijas laikmetīgās mūzikas komponistiem.

Koncerta otrajā daļā ar nosaukumu ''Petros GlobalTronix Project'', gaidāma tehno mūzikas improvizācija ar pūšaminstrumentiem un elektroniskajiem mūzikas instrumentiem - modulārajiem un analogajiem sintezatoriem. Improvizāciju izpildīs Pedro Eustāšs, Platons Buravickis un Emīls Dreiblats, kurš plašāk pazīstams ar skatuves vārdu Multilux. Akustisko un elektronisko mūzikas instrumentu saspēle brīvās improvizācijas formā ir Latvijas mūzikas skatuvē reti dzirdams fenomens, pretstatā tam, ka citur pasaulē uzskatāma par būtisku laikmetīgās mūzikas parādību.

Programma:

19.00 - ieeja
19.30 - koncerta pirmā daļa
21.10 - pārtraukums
21.25 - 22.00 - koncerta otrā daļa.

Biļetes pieejamas www.bilesuparadize.lv un ''Biļešu paradīzes'' tirdzniecības punktos no 12 līdz 25 EUR un netiks numurētas - cenu atšķirība atkarīga no biļešu iegādes datuma.

Koncerta mājaslapa - www.kontaktor.lv/eustache