Lai apskatītu mājaslapas saturu, lūdzam izmantot citu interneta pārlūku.
Iesakām izvēlēties Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge vai Safari.
Augusts, 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
Vladislavs Nastavševs | Trīs māsas
Ieeja no: 18:00
Cena: no 20 €
9
Vladislavs Nastavševs | Trīs māsas
Ieeja no: 18:00
Cena: no 20 €
10
Vladislavs Nastavševs | Trīs māsas
Ieeja no: 18:00
Cena: no 20 €
11
Vladislavs Nastavševs | Trīs māsas
Ieeja no: 18:00
Cena: no 20 €
12
Vladislavs Nastavševs | Trīs māsas
Ieeja no: 18:00
Cena: no 20 €
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
PĀRCELTS - INFORMĀCIJA SEKOS: Pārmija. Epizode #2. Vecmāmiņu valsts
skatuves mākslas notikumu sērija

Par pasākumu

Latvijas kultūrtelpā sevi pieteikusi jauna, unikāla formāta laikmetīgu izrāžu sērija “Pārmija”. Reizi mēnesī, svētdienās, Hanzas Perona apmeklētājiem būs iespēja baudīt divus augstvērtīgus Latvijā un ārvalstīs tapušus skatuves mākslas darbus teātra, mūzikas, mākslas vai dejas žanrā. Tās būs izrādes vai performances, kas līdz šim rādītas vien pāris reižu šauram skatītāju lokam un guvušas sajūsminātas skatītāju un kritiķu atsauksmes.

Otrajā epizodē 19. aprīlī plkst. 16.00 un 20.00 skatāma daļēji dokumentālā trupas "Kvadrifrons" izrāde “Vecmāmiņu valsts”. Tajā intervijas un to radoši pārstāsti mijas ar dziesmām, sadzīviskiem dialogiem un televīzijas raidījumu estētikā izspēlētām ainām. Visus izrādē iesaistītos māksliniekus vieno īpašas un emocionāli komplicētas attiecības ar saviem vecvecākiem, īpaši – vecmāmiņām. Patiesas atmiņas un to atstāstījums ļauj skatītājiem izdzīvot pilnu emociju gammu – no sirsnīgiem smaidiem līdz aizkustinājuma asarām. Starpbrīdī notiks sarunas ar izrādes radošo komandu.

Par mazbērnu un vecvecāku attiecībām, sabiedrības novecošanās problēmu caur savu vecmāmiņu skatpunktu. Jaunie mākslinieki vēlas izprast savu vecmāmiņu lomu acīm redzamajos vērtību maiņas procesos visā Latvijas sabiedrībā, kā arī vērtību maiņas procesu un sabiedrības norišu lomu savu vecmāmiņu dzīvē un valsts attīstībā.

Līdzās KVADRIFRONA aktieriem Ancei Strazdai, Reinim Boteram, Klāvam Mellim un Ārim Matesovičam, piedalās arī aktieri Jānis Kronis, Ance Kukule, Jana Ļisova un Samira Adgezalova, kā arī Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas meiteņu koris “Vivace”.

Teātra trupas KVADRIFRONS iestudējums “Vecmāmiņu valsts” pirmizrādi piedzīvoja 2019. gada 29. jūnijā sarunu festivālā “Lampa”, Cēsīs. Rudenī sekoja izrādes Valmierā, Kuldīgā, Liepājā, Rēzeknē un Daugavpilī.

Režija: Paula Pļavniece
Dramaturģija: Justīne Kļava, Evarts Melnalksnis
Scenogrāfija: Marija Rozīte-Vītola
Mūzika: Jēkabs Nīmanis
Skaņas mākslinieks: Kārlis Tone
Gaismu mākslinieks: Jānis Sniķers, Mareks Lužinskis
Producentes: Sandra Lapkovska, Inese Tone

Informācija par rīkotāju

Nodibinājums "Tuvplāns". Izrāžu sērija "Pārmija".
Facebook