Paolo un Frančeska. Valmieras teātra viesizrāde Hanzas peronā
Lai apskatītu mājaslapas saturu, lūdzam izmantot citu interneta pārlūku.
Iesakām izvēlēties Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge vai Safari.
Marts, 2024
1
Slēgts pasākums
2
Riga Wine & Champagne 2024
Ieeja no: 17:00
Cena: no 89 eur
3
4
5
6
7
8
Sō Percussion & Caroline Shaw. Koncerts Hanzas peronā
Ieeja no: 18:00
Cena: no 30 eur
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Dejas izrāde "Cikls". Studija "Buras" Hanzas peronā
Ieeja no: 15:00
Cena: no 20 eur
Dejas izrāde "Cikls". Studija "Buras" Hanzas peronā
Ieeja no: 12:00
Cena: no 20 eur
18
19
20
21
22
23
24
Bohren & Der Club of Gore. Koncerts Hanzas peronā
Ieeja no: 16:30
Cena: no 25 eur
25
26
27
28
Piano Day. Klavieru diena Hanzas peronā
Ieeja no: 18:00
Cena: no 25 eur
29
30
31
Paolo un Frančeska. Valmieras teātra viesizrāde Hanzas peronā

Par izrādi

Vasaras izskaņā, no 24. līdz 26. augustam, kultūras telpā "Hanzas perons" Rīgā valdīs teātris. Ar viesizrādēm trīs dienu seriālā "Teātris uz Perona" pilsētā viesosies Liepājas, Valmieras un Kauņas kamerteātris, pie skatītājiem atvedot iestudējumus "Dziesmu svētki", "Paolo un Frančeska", kā arī izrādi pašiem mazākajiem un viņu vecākiem "7 apļi".

Seriāla “Teātris uz Perona” iecere, kad vienkop “salido” vairāki ne Rīgas teātri un viesi no tuvējām kaimiņzemēm, ir īsi pirms jauna cēliena atskatīties uz aizvadītās sezonas mākslinieciskajām veiksmēm katra teātra repertuārā, un atvedot tās līdz galvaspilsētas publikas namdurvīm.

1275. gadā Džovanni Malatesta apprecējās ar Frančesku, Gvido de Polentas meitu. Pēc vienpadsmit gadiem Džovanni atklāja melus, kurus visu šo laiku no viņa slēpa Frančeska un viņa jaunākais brālis Paolo. Tam neizbēgami sekoja noziegums. Kad Dante rakstīja “Dievišķās komēdijas” daļu “Elle”, nelaimīgo mīlētāju stāsts viņu aizrāva tik ļoti, ka viņi parādījās Piektajā dziesmā starp miesas grēciniekiem Otrajā elles lokā. Abu leģendām apvītais mīlasstāsts turpina atdzīvoties poēmās, lugās un operās.

““Šī pasaule ir komēdija tiem, kas domā, un traģēdija tiem, kas jūt,” 1776. gadā Horācijs Volpors rakstīja vēstulē grāfienei Annai Aperei Ossori. Mūsu dzīves gaitā mēs esam kā vieni, tā otri, bieži vienlaicīgi pat abi, jo mūsu dzīve – tā ir komēdijas un traģēdijas grotesks sajukums, tā ir gan fantastiski pievilcīga, gan neticami briesmīga. Lai atrastu mīlestību, mēs virzāmies cauri mūsu dienām vienmēr pa maliņu pāri bezdibenim,” vēsta režisores Indras Rogas iestudētās izrādes “Paolo un Frančeska” anotācija.

Līdzās citiem, valmieriešus jau otro sezonu izvirzot līderos starp pārējiem, arī šis iestudējums izpelnījies piecas “Spēlmaņu nakts” nominācijas. Tā tiek izcelta kā “Gada izrāde bērniem un/ vai jauniešiem”, starp “Gada jaunajiem skatuves māksliniekiem” pamanīti ir abi galveno lomu tēlotāji Ieva Estere Barkāne un Artis Jančevskis, izrādei radītā telpa Annai Heinrihsonei, iespējams, atnesīs “Gada scenogrāfes” balvu, bet Indra Roga būs “Gada režisore.

Biļetes uz “Teātris uz Perona” viesizrādēm no 24. līdz 26. augustam Rīgā, “Hanzas peronā” nopērkamas “Biļešu Paradīzes” tirdzniecības tīklā.