Klavierstāsti un Dainis Tenis
Lai apskatītu mājaslapas saturu, lūdzam izmantot citu interneta pārlūku.
Iesakām izvēlēties Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge vai Safari.
Marts, 2024
1
Slēgts pasākums
2
Riga Wine & Champagne 2024
Ieeja no: 17:00
Cena: no 89 eur
3
4
5
6
7
8
Sō Percussion & Caroline Shaw. Koncerts Hanzas peronā
Ieeja no: 18:00
Cena: no 30 eur
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Dejas izrāde "Cikls". Studija "Buras" Hanzas peronā
Ieeja no: 15:00
Cena: no 20 eur
Dejas izrāde "Cikls". Studija "Buras" Hanzas peronā
Ieeja no: 12:00
Cena: no 20 eur
18
19
20
21
22
23
24
Bohren & Der Club of Gore. Koncerts Hanzas peronā
Ieeja no: 16:30
Cena: no 25 eur
25
26
27
28
Piano Day. Klavieru diena Hanzas peronā
Ieeja no: 18:00
Cena: no 25 eur
29
30
31
Klavierstāsti un Dainis Tenis

Par pasākumu

Pēdējos divos gados tik daudz kas ir noticis, tik daudz kas ir pateikts un tomēr reizē tik daudz kas palicis nepateikts. Esam sapratuši, ko nozīmē būt kopā, cik svarīgi ir izrunāties un saprast vienam otru. Ir laiks mums satikties. Sākumā klusi un mierīgi. Klavierstāsti ir koncertu sērija pavisam nelielam skatītāju lokam. Klusināta, mierīga, emocionāla. Tā būs iespēja piekļūt viens otram pavisam tuvu, klausoties cilvēku stāstus, dziesmas un skaņdarbus un iepazīstot vienam otru no jauna.

30. jūnijā plkst.19.00 Hanzas Peronā klavierstāstā ar pianistu Daini Teni būs iespēja dzirdēt jauno soloprogrammu DECODER. Dainis ir zināms kā pianists, kurš ērti un kā savā ādā jūtas, atrodoties uz robežas starp klasisko un neakadēmisko mūziku. Kopš Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas absolvēšanas viņš darbojies gan kā pianists - solists, gan kā instrumentālās grupas “Dagamba” dalībnieks. Pianists pavasarī nāks klajā ar savu pirmo solo albumu un koncertprogrammu DECODER.

Pianista oriģinālmūziku caurstrāvo akustiskais klavieru, sagatavoto klavieru un elektronikas skanējums. Savā debijas albumā pianists vienlīdz lielu uzmanību pievērš abiem sev interesējošiem virzieniem - gan akadēmiskai klavierspēlei, kas ir visas mūzikas pamatā, gan nerimdināmai vēlmei eksperimentēt un testēt zināmā robežas. Koncertā Dainis Tenis izpildīs savus oriģināldarbus klavierēm, kuros apvienojis sev tuvākos mūzikas žanrus - neoklasisko, ambiento un elektronisko mūziku. Īpašu noskaņu radīs pasaulslavenā klavieru būvētāja Dāvida Kļaviņa Una Corda. Akustisko vidi ar unikāliem tembriem papildinās analogo sintezatoru skaņas un bungmašīnas ritmi.

Iedvesmojoties no laikmeta, kas mudina pārskatīt vērtības, jaunais albums DECODER radīts kā mūziķa iekšējās pasaules spogulis, kas pianista līdzšinējos muzikālos meklējumus transformējis 11 jaunās kompozīcijās. Albums ir retrospektīvas pārdomas par jautājumiem, kas, kur, kāpēc un kad es esmu. Mūziķim īpaši saistošs temats ir pagātnes, tagadnes un nākotnes attiecības. Aicinām to klausīties īpašā noskaņā Hanzas Peronā.