HOMO NOVUS
Lai apskatītu mājaslapas saturu, lūdzam izmantot citu interneta pārlūku.
Iesakām izvēlēties Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge vai Safari.
Oktobris, 2023
1
Un atkal Pifs… Iestudējuma jubileja Hanzas peronā
Un atkal Pifs… Iestudējuma jubileja Hanzas peronā
2
3
4
5
6
Skaņu Mežs 2023
7
Skaņu Mežs 2023
8
Skaņu Mežs 2023
9
10
11
12
13
14
RIGA IFF uz Perona. Kino mūzikas nakts Hanzas peronā
Ieeja no: 20:00
Cena: no 20 eur
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
Moderat. Koncerts Hanzas peronā
Ieeja no: 19.00
28
29
30
31
me two / Sava kliķe. Dejas izrāde Hanzas peronā
Ieeja no: 18.00
Cena: 16 eur
HOMO NOVUS
Luvras un/vai spārdot mirušo Valids Rāds (Ņujorka)

Par pasākumu

Valids Rāds ir libāniešu vizuālais mākslinieks, kurš līdz 2004. gada darbojās ar pseidonīmu “The Atlas Group”. Paslēpies aiz fiktīva mākslinieku kolektīva, savu izstāžu laikā Rāds nereti mēdza uzdoties par anonīmu gidu, atklājot skatītājiem dziļākus slāņus un kopsakarības, ko slēpa izstādītie attēli un objekti.

Izrāde “Luvras un/vai spārdot mirušo” turpina šo praksi – tā ir Valida Rāda vadīta ekskursija izstādē, kurā savijas reāli notikumi, fikcija un mākslinieka komentārs. Pusotrā stundā skatītāji aizceļo no Pirmā pasaules kara muzeja Beļģijā uz Luvru Abū Dabī, pa ceļam piestājot Ņujorkā. Stāsti, ko slēpj izrādes tēli – mākslas priekšmeti un to ēnas, muzeja uzraugs, kāda noslēpumaina mākslas kolekcija un divi augstākie Manhetenas nami, tiecas atrisināt kādu mistēriju, pamazām tuvinot izrādi aizraujošam detektīvam.

Par mākslinieku

Valids Rāds ir mākslinieks un pasniedzējs Kūpera universitātē Ņujorkā, vairāku ievērojamu solo izstāžu un publikāciju autors, izstādījies Luvrā, Ņujorkas Modernās mākslas muzejā MOMA, Whitechapel mākslas galerijā Londonā, Venēcijas biennālē, Sanpaulu biennālē, Documenta, Whitney biennālē ASV un citur.

Valids Rāds ir viens no nedaudziem starptautiski pazīstamiem māksliniekiem, kurš pievērš uzmanību vizuālās mākslas institūciju ideoloģiskajai, ekonomiskajai un politiskajai dimensijai, īpaši – Persijas līča valstīs. Rāds ir audzis skarba pilsoņu kara apstākļos, tādēļ viņa darbos allaž klātesoša tēma ir vardarbība un tās ietekme uz ķermeni, prātu, kultūru un tradīciju. Rāds strādā ar fotogrāfiju, zīmējumu, video, tēlniecību un teātri.

Veidotāji

Autors un izpildītājs Valids Rāds
Tehniskais atbalsts: Hermans Sorgeloss
Turnejas menedžere Selesta Rotjēra
Kopproducenti: steirischerherbst, Buda /NEXT Festival, HAU Hebbel am Ufer, Fast Forward Festival / Onasis Kultūras centrs Atēnās, Le CENTQUATRE-PARIS, Parīzes Rudens festivāls

Informācija par biļetēm

Madara Sokolova
madarasokolova@gmail.com
T: (+371) 67228477
Festivāla abonementi
pārdošanā no 1. augusta