FIZMIX Eksperiments
Lai apskatītu mājaslapas saturu, lūdzam izmantot citu interneta pārlūku.
Iesakām izvēlēties Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge vai Safari.
Oktobris, 2023
1
Un atkal Pifs… Iestudējuma jubileja Hanzas peronā
Un atkal Pifs… Iestudējuma jubileja Hanzas peronā
2
3
4
5
6
Skaņu Mežs 2023
7
Skaņu Mežs 2023
8
Skaņu Mežs 2023
9
10
11
12
13
14
RIGA IFF uz Perona. Kino mūzikas nakts Hanzas peronā
Ieeja no: 20:00
Cena: no 20 eur
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
Moderat. Koncerts Hanzas peronā
Ieeja no: 19.00
28
29
30
31
me two / Sava kliķe. Dejas izrāde Hanzas peronā
Ieeja no: 18.00
Cena: 16 eur
FIZMIX Eksperiments

Par pasākumu


Rīgā norisināsies vērienīgais Latvijas Fizikas festivāls

15. aprīlī Rīgā, “Hanzas peronā”, visas dienas garumā norisināsies Latvijas Fizikas festivāls. Pasākumam būs plaša bezmaksas programma - apmeklētāji varēs izglītoties dažādiem vecumiem piemērotās izziņas pieturās un piedalīties eksperimentos, pārbaudīt savas zināšanas un iegūt balvas konkursos, izbaudīt grupas “Carnival Youth” koncertu, kā arī sekot līdzi AS “Latvenergo” organizētā skolēnu erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” pusfinālistu un finālistu gaitām. Festivāla un konkursa rīkotāju mērķis ir pievērst uzmanību eksakto priekšmetu izglītībai Latvijā.

Latvijas Fizikas festivāls ikvienam saistošā, interesantā un praktiskā veidā parādīs gan fizikas, gan citu eksakto mācību priekšmetu aizraujošo pusi. Pasākums atgriežas publiskā formātā un, pēc dažu gadu pārtraukuma pandēmijas ierobežojumu dēļ, norisināsies trešo reizi. Festivāla un konkursa rīkotāja AS "Latvenergo" mērķis ir pievērst jauniešu uzmanību eksaktajai izglītībai, arī tās kvalitātei, un novērtēt talantīgākos skolēnus Latvijā.

Festivāls tiks atklāts plkst. 11.00 un norisināsies līdz pat plkst. 17.00. Aktivitātes būs sadalītas dažādās zonās – paralēli notikumiem uz galvenās skatuves darbosies EXPO zona, kurā izpētes stacijas un eksperimentus rīkos ar fiziku un citām eksaktajām zinātnēm saistītas organizācijas, izglītības iestādes, zinātnes centri u.c., piemēram, Tallinas PROTO atklājumu centrs, Laboratorium zinātnes skola, Jauno fiziķu skola, Daugavpils Inovāciju centrs, Valmieras Tehnikums, Latvijas Universitātes cietvielu fizikas institūts, FIZMIX, Elektrum Energoefektivitātes centrs, Activepark un Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācija.

Uz galvenās skatuves plkst. 11.40 norisināsies diskusija “STEM izglītība Alpha paaudzei: ko varam darīt jau šodien, lai eksakto zinātņu popularitāte augtu?” Pēc tās sekos grupas “Carnival Youth” koncerts, “Vienotā ritmā ar fiziku” – “FIZMIX Eksperiments” lielais izaicinājums, skolēnu erudīcijas konkursa fināls un jautājumu un atbilžu sesija “Ko nozīmē būt fiziķim?” ar Vjačeslavu Kaščejevu

Pasākuma aktivitātes būs pielāgotas dažāda vecuma auditorijām – gaidīti ir skolēni un skolotāji, ģimenes ar bērniem un ikviens fizikas entuziasts. Darbosies arī āra aktivitāšu un ēdināšanas zonas, un “DPD” piedāvās digitālo spēli, kas palīdzēs apmeklētājiem nokļūt galvenajās aktivitāšu norises vietās. Šogad “FIZMIX Eksperimenta” un festivāla galvenais temats ir nākotnes enerģija, tādēļ pasākumā būs iespēja uzzināt, kā fizikas zināšanas palīdz veidot ilgtspējīgu nākotni.

Ar Latvijas Fizikas festivālu noslēgsies 28. skolēnu erudīcijas konkurss “FIZMIX Eksperiments”. Latvijas skolu 8. un 9. klašu jaunieši vairākus mēnešus pildīja ekspertu sagatavotus uzdevumus par nākotnes enerģiju un cīnījās par iekļūšanu konkursa pusfinālā. Tajā piedalīsies 60 Latvijas erudītākās komandas – 10 no katra Latvijas reģiona un Rīgas pilsētas. Pusfinālā tiks noskaidrotas 6 finālistu komandas, kas sacentīsies par galveno balvu – komandas kopīgu ceļojumu uz “Kopernika Zinātnes centru” Varšavā, Polijā. 2. vietas ieguvēji dosies uz Igaunijas “PROTO atklājumu centru”, savukārt pārējiem finālistiem būs iespēja apmeklēt Rīgas Tehniskās universitātes zinātkāres centru “Futurimo Rīga”, kas jau pavisam drīz vērs durvis pirmajiem apmeklētājiem.

Ar plašāku festivāla programmu iespējams iepazīties šeit.

Konkursa sadarbības partneri TVNET Grupa, Food Union un zīmols "Lakto", DPD, Dobeles dzirnavnieks, Rimi Latvia, Balcia Insurance SE, PROTO Atklājumu centrs, Čili Pizza, Lielvārds, Skrīveru saldumi, Roadgames, Apgāds Zvaigzne ABC, Pophouse.lv, Elektrum Energoefektivitātes centrs, Jauno Fiziķu skola, Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts, programma "Nākotnes enerģētikas līderi Latvijā", Valmieras tehnikums, Vidzemes Augstskola, Daugavpils Inovāciju Centrs, Laboratorium Zinātnes skola, Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācija (MASOC), Pupu maiss, Activepark, Zinātnes centrs "Vizium" un Valsts izglītības satura centrs.