7 apļi. Kauņas kamerteātra viesizrāde bērniem Hanzas peronā
Lai apskatītu mājaslapas saturu, lūdzam izmantot citu interneta pārlūku.
Iesakām izvēlēties Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge vai Safari.
Marts, 2024
1
Slēgts pasākums
2
Riga Wine & Champagne 2024
Ieeja no: 17:00
Cena: no 89 eur
3
4
5
6
7
8
Sō Percussion & Caroline Shaw. Koncerts Hanzas peronā
Ieeja no: 18:00
Cena: no 30 eur
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Dejas izrāde "Cikls". Studija "Buras" Hanzas peronā
Ieeja no: 15:00
Cena: no 20 eur
Dejas izrāde "Cikls". Studija "Buras" Hanzas peronā
Ieeja no: 12:00
Cena: no 20 eur
18
19
20
21
22
23
24
Bohren & Der Club of Gore. Koncerts Hanzas peronā
Ieeja no: 16:30
Cena: no 25 eur
25
26
27
28
Piano Day. Klavieru diena Hanzas peronā
Ieeja no: 18:00
Cena: no 25 eur
29
30
31
7 apļi. Kauņas kamerteātra viesizrāde bērniem Hanzas peronā

Par izrādi

Vasaras izskaņā, no 24. līdz 26. augustam, kultūras telpā "Hanzas perons" Rīgā valdīs teātris. Ar viesizrādēm trīs dienu seriālā "Teātris uz Perona" pilsētā viesosies Liepājas, Valmieras un Kauņas kamerteātris, pie skatītājiem atvedot iestudējumus "Dziesmu svētki", "Paolo un Frančeska", kā arī izrādi pašiem mazākajiem un viņu vecākiem "7 apļi".

Seriāla “Teātris uz Perona” iecere, kad vienkop “salido” vairāki ne Rīgas teātri un viesi no tuvējām kaimiņzemēm, ir īsi pirms jauna cēliena atskatīties uz aizvadītās sezonas mākslinieciskajām veiksmēm katra teātra repertuārā, un atvedot tās līdz galvaspilsētas publikas namdurvīm.

“7 apļi” ir režisores Ievas Jackevičūtes Kauņas kamerteātrī iestudēta muzikāla kustību izrāde-rituāls. Tā veidot kā ceļojums cauri septiņām dažādām krāsām, skaņām, īpašībām, stāvokļiem un paražām. Publika kopā ar izrādes veidotājiem tiek aicināta apsēsties, veidojot apli, kura vidū darbība sākas ar baltu zīmju vizuālu atainojumu, palēnām Visumu veidojošajiem elementiem saplūstot vienā straumē. Atskanot vokālajai un instrumentālajai tautas mūzikai, skatītājs nekļūst par pasīvu novērotāju, bet aktīvi piedalās un rada kopā ar aktieriem.

“Vai 3 līdz 7 gadus veci bērni, kuriem izrāde veidota, ir par jaunu teātrim? Ne gluži. Liela daļa neirozinātnieku un agrīnās izglītības speciālistu ir vienisprātis, ka bērni ir visuzņēmīgākie tieši agrā vecumā. Mācoties ar teātra, mūzikas palīdzību jau ar pirmajiem dzīves gadiem, mazie, visticamāk, šīs mākslas iemīļos uz atlikušo mūžu,” par izrādi teic tās veidotāji. Iecere tās veidošanai radusies, māksliniekiem atskārstot, ka lietuviešiem un latviešiem ir tik daudz kopīga ar pasaules kultūras mantojumu. Teju katrā tradīcijā mūzika un deja ir rituālu pamatā, un jo dzīvīgāk par to ieinteresējas, jo skaidrāks kļūst tas, ka visi esam vienas pasaules pilsoņi.

Biļetes uz “Teātris uz Perona” viesizrādēm no 24. līdz 26. augustam Rīgā, “Hanzas peronā” nopērkamas “Biļešu Paradīzes” tirdzniecības tīklā.